Gaziantep Kart'a Akıllı Ulaşım Ödülü

6 yıl önce eklendi

2017 yılında Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin'in toplu ulaşımda dönüşüm çalışmalarının en önemli hamlesi olarak başlatılan Gaziantep Kart Projesi, AUSDER'in, akıllı ulaşım sistemleri alanında, vatandaşın günlük yaşamını doğrudan etkileyen daha güvenli, hızlı, konforlu, çevreci ve yaşamı kolaylaştırıcı uygulamalar kategorisinde "Belediyecilikte Ulaşımın Aklı Ödülü" ne layık görüldü.

Ulaştırma ve Haberleşme Bakanımız Ahmet Arslan'ın himayesinde, Karayolları Genel Müdürlüğü, PTT Genel Müdürlüğü, TÜRKSAT A.Ş., Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu gibi Türkiye'nin önde gelen 40 kamu ve özel kurumunun iştiraki ile oluşan AUSDER (Akıllı Ulaşım Sistemleri Derneği), 2. Olağan Genel Kurulu ve Ödül Töreni'ni Ankara Oteli'nde gerçekleştirdi.

Akıllı Ulaşım Sistemleri Derneği (AUSDER) Genel Başkanı Erol Yanar, dernek olarak akıllı ulaşım sistemlerinin Türkiye'de profesyonel bir zeminde kullanılabilir ve yaygınlaştırılabilir olması için "birlikte çalışılabilirliğe katkı sağlama" görevini üstlendiklerini bildirdi.

"Belediyecilikte Ulaşımın Aklı Ödülü"nü Gaziantep Büyükşehir Belediyesi adına Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sezer Cihan, Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı, Sivas Milletvekili Mehmet Habib Soluk'un elinden aldı. Ödüle layık görülen Gaziantep Kart projesi; toplu ulaşım ve tesis girişlerinde kullanılan akıllı kart özelliklerine, internetten dolum, cep telefonu ile biniş, kredi kartlı biniş, nasıl giderim portali, kapsamlı mobil uygulama, gelişmiş araç içi yolcu bilgilendirme uygulamaları, yeni nesil akıllı duraklar, yeni nesil kart dolum otomatları gibi bir çok yenilik kazandırmış ve 3 ay gibi kısa bir sürede Gaziantep genelinde dönüşümü gerçekleştirilmişti.

Törene Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Gaziulaş'ı temsilen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sezer Cihan, Gaziulaş Genel Müdürü Recep Tokat ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemler Daire Başkanı Hasan Kömürcü katıldı.

Etiketler:

Haberler