Bakım ve Onarım Hizmetleri

Tramvay ve otobüs bakım atölyelerimiz yolcularımızın güvenli ve rahat yolculuk yapılabilmesi için tüm araçlarımızı faal halde tutmak maksadıyla kuruldu. Önleyici bakım programları aktif araç sayısını arttırmak için çalışıyoruz.

Aylık 75 bine yakın sefer gerçekleştiren toplu taşıma araçlarımızda oluşabilmesi muhtemel arızaların önüne geçmek amacı ile alanında tecrübeli ekibimiz "günlük, haftalık, aylık ve ağır yıllık bakımları" aksatmadan gerçekleştirmektedir.

Anlık oluşabilecek arızalar için 7/24 hazır bekleyen ekiplerimizle, vatandaşlarımıza sürdürülebilir ulaşım anlayışı ile kesintisiz bir hizmet sunmak önceliğimizdir.

Gaziulaş bünyesinde bulunan "Tramvay Bakım Atölyesi" ve "Otobüs Bakım Atölyesi" birimlerimizde toplu taşıma araçlarının “bakım, onarım, yağ, su, yakıt, adBlue, enerji, hat bakım, antifriz ikmali ve araç temizliği” titizlikle yerine getirilmektedir.

Konusunda uzman teknik kadromuz ve kullandığımız bakım onarım ve varlık yönetimi yazılımı ile araçların periyodik ve diğer bakımları elektronik ortamda takip edilmektedir.

Başlıca Görevimiz

  • Tramvay ve otobüslerin kaza veya arıza sonrası araçların bakım ve onarımlarını yapmak,
  • Tramvay ve otobüslerin periyodik bakımlarını zamanında yapmak ve bu sayede araç bakım onarım giderlerinin azaltılmasını sağlamak,
  • Aktif seyir halinde iken arızalanan veya kaza yapan araçlara acil onarım müdahalesinde bulunmak veya çekici hizmeti vermek,
  • Enerji iletim hatları ile Yakıt dolum istasyonlarının düzenli bakımlarını yapmak,
  • Bakım onarım süreçlerini iyileştirmek için gerekli ARGE çalışmalarını yapmak,
  • Bakım personeline ihtiyaç doğrultusunda teknik eğitim planlamak,
  • Yedek parça, yağ, demirbaş, akaryakıt vb. gibi malzemelerin takibini ve satın alma sürecini yürütmek.