Gizlilik İlkesi

GAZİULAŞ bünyesinde bulunan işletmelerimiz (faaliyet alanlarımız) üzerinden gerçek veya tüzel kişiler tarafından yapılan işlemlerin ve bu işlemlerde kullanılan her türlü yazılı, görsel, elektronik bilginin, materyalin, medyanın güvenliğini sağlamak açısından geçerli olan temel ilkeler aşağıda belirtilmiştir.

İçerik Kullandırma ve Telif Hakları

GAZİULAŞ faaliyet alanlarının tanıtımında, bilgi ve haber yayımında, işletme faaliyetleri ile ilgili hizmetlerin sunulmasında kullanılan tasarım, görsel ve yazılı içerik, uygulama, tüm internet sitelerindeki indirilebilen veya izlenebilen dokümanlar GAZİULAŞ'a aittir. Yazılım kodları da dahil olmak üzere hiçbir bilgi değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, GAZİULAŞ'a ait alanların dışında ve GAZİULAŞ'ın açık yazılı izni olmadan başka bir yerde yayınlanamaz. Üçüncü şahıs ve/veya firmalara ait materyaller dışında kalan, GAZİULAŞ ve faaliyet alanlarına rekabet avantajı sağlayan bilgi ve materyallere dair tüm telif hakları, tescilli marka, patent ve diğer mülkiyet hakları GAZİULAŞ'a aittir.

GAZİULAŞ internet sitelerinde içerik değiştirme hakkını, sunulan hizmeti değiştirme ya da sonlandırma hakkını saklı tutmaktadır.

Kişisel Verilerin Güvenliği

Kullanıcıların, GAZİULAŞ bünyesinde bulunan işletmelerimize (faaliyet alanlarımıza) ait uygulamalar üzerinden sunulan hizmetlere erişim sırasında, bu hizmetleri kullanmak ya da daha önceden vermiş olduğu kişisel bilgileri güncellemek amaçlarıyla GAZİULAŞ ile paylaştığı bilgiler, yalnızca GAZİULAŞ tarafından görevlendirilmiş ve sisteme erişim-görüntüleme hakkı olan sistem yöneticileri tarafından hizmetlerin sağlıklı devam ettirilmesi, kanuni ve yasal mevzuat gereği ya da GAZİULAŞ sistemine girişi yapılan verilerin doğruluğunu ve tutarlılığını sağlamaya yönelik olarak kullanılabilir.

Kişilerin, GAZİULAŞ ile paylaşmış olduğu bilgiler, kişilerin onayı dışında, yargı kararı ve/veya yasal bir yükümlülük altında bulunmadığı sürece, herhangi bir üçüncü şahıs, kurum ve kuruluşla hiçbir nedenden ötürü paylaşılmayacak ya da verilmeyecektir. Yasal düzenlemelerle bu bilgilerin açıklanmasını gerektiren bir durum tekâmül etmediği sürece hiçbir istisna ile bu bilgiler açıklanmayacaktır.

Sorumluluk Sınırları

GAZİULAŞ'ın diğer kurumlar ile çalışabilirliği, bu kurumların internet sitelerine bağlantı vererek ve/veya bu kurumların internet servis arayüzleri üzerinden sağlanmaktadır. Gizlilik Politikasında yer alan taahhütler yalnızca GAZİULAŞ ve faaliyet alanlarına ait GAZİULAŞ tarafından sunulan uygulamaların kullanımında geçerlidir. Bağlantı olarak yönlendirme yapılan kamu veya özel internet siteleri ve sitelerin kendilerine ait hizmetlerini kapsamamaktadır.

Bağlantı ile GAZİULAŞ ve faaliyet alanları üzerinden ulaşılan internet sitelerinin kullanımı ile ilgili gizlilik ve kullanım şartları ilgili siteler tarafından belirlenmektedir. Bu sitelerden alınıp kullanılacak bilgilerden, ilgili site tarafından takip edilen etik ilkelere, gizlilik prensiplerine uymamaktan kaynaklanacak herhangi bir sistemsel, görsel kalite kaybı, bilgi paylaşımı ve bunun doğurabileceği maddi ve/veya manevi zararlardan hiçbir biçimde GAZİULAŞ sorumlu tutulamaz.

E-posta ve SMS bildirimleri

GAZİULAŞ ve/veya faaliyet alanları tarafından gönderilen tüm e-posta iletileri bilgi@gaziulas.com.tradresinden, SMS iletileri ise GAZİULAS ismi ile taraflara iletilmektedir. Mobil uygulamalarımız vasıtası ile anlık bildirim yapılabilmektedir. GAZİULAŞ ticari içerikli e-posta veya SMS gönderimi yapmamaktadır. Kullanıcıların iletişim bilgilerini kar amacı elde etmek için üçüncü parti kişi veya kurumlar ile paylaşmamaktadır.

0342 329 45 45 Ulaşım Hattı üzerinden talep edilmesi halinde e-posta ve SMS bilgilendirmeleri engellenebilmektedir.