Gaziulaş Hakkında

Gaziulaş - Gaziantep Ulaşım ve Bilişim Hizmetleri A.Ş. 01.01.1992 tarihinde kurulmuştur. %100 hissesi Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'ne ait olan şirketimiz Gaziantep ili sınırları içinde toplu ulaşım hizmetini üstlenmiştir.

1 Ocak 2016 itibariyle Gaziantep genelinde Belediye otobüslerinin işletmesine başlamış, 1 Haziran 2016 itibariyle de Tramvay işletmeciliğini sürdürmeye başlamıştır.

1 Eylül 2016 itibariyle şirketimizce kurulan Gazibis projesi kapsamında da şehir içi bisiklet kiralama işletmeciğine başlamıştır.

Gaziantep'in ulaşım hizmetini sürdürmek ve hizmet kalitesini daha üst noktalara taşıyabilmek için; GAZİULAŞ olarak sayısı 1000'i aşan çalışma arkadaşlarımızla haftanın 7 günü ve 24 saati çalışarak ; 356 Otobüs ile toplu taşıma işletmeciliği, 715 araçlık halk otobüs filosunun elektronik ücret toplama ve araç takip hizmeti, 46 Tramvay, 57 Peron, 108 Bisiklet, 7 İstasyon, 5 Kart İşlem Merkezi, 500'den fazla kart yükleme noktası ile hizmet vermeye devam ediyoruz.

Hizmetlerimiz

Otobüs İşletmeciliği

Gaziantep ili genelinde çevreye duyarlı araçlar ile toplu taşıma hizmeti veriyoruz.

Tramvay İşletmeciliği

Gaziantep ili genelinde çevreye duyarlı araçlar ile toplu taşıma hizmeti veriyoruz.

Banliyo İşletmeciliği

Gaziantep ili genelinde çevreye duyarlı araçlar ile toplu taşıma hizmeti veriyoruz.

Ücret Toplama Sistemi

Gaziantep Kart markası altında şehrin bütün ulaşım kanallarındaki ücret toplama ve paylaşım sisteminin yönetiyoruz.

Şehir İçi Bisiklet Kiralama

Şehrin bir çok noktasında pratik ulaşım için bisiklet kiralama istasyonlarının yönetimini yapıyoruz.

Gemi İşletmeciliği

Baraj gölü üzerinde araçların karşıya geçebilmeleri için feribot hizmeti veriyoruz.

Otopark Hizmetleri

Halkımızın otopark ihtiyacını karşılamak için uzman ekibimizle ekonomik otopark işletmesi yapıyoruz.


Fatma Şahin

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Belediye Başkanı

 

Sevgili Gaziantep'li Hemşehrilerim,

2014'te başlayan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinde, şehrin ulaşımı için yaptığımız hizmetler önemli bir yer tutmaktadır.

Dünyada son dönem gelişmeleri ile birlikte, vatandaşa hizmetin daha erişilebilir hale gelmesini sağlayan "Akıllı Şehirler" konseptine Gaziantep'imizi entegre edebilmek adına bir çok adımlar atıyoruz. Bu adımların planlanmasında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi birimlerinin planlamaları ile Gaziulaş işletmecilik yönünde hizmet vermektedir.

Hizmet kalitemizi arttırmak ve daha dinamik bir işletmecilik yapısına geçebilmek amacıyla, otobüs, tramvay, bisiklet ve parkomat işletmeciliklerini sürdürmesi için Gaziulaş şirketimize 1 Ocak 2016'da işletmecilik yetkisi belediyemizce devredilmiştir. Bu tarih itibariyle de Gaziantep'in ulaşımını “Akıllı Şehir” konseptinde şekillendirmek için çalışmalarımızı da hızlandırdık.

Amacımız, Gaziantep'i Türkiye'ye örnek teşkil edecek seviyede bir ulaşım hizmetine kavuşturmak. Bu amaç için, Büyükşehir Belediyemiz gerekli planlamaları yapmakta, Gaziulaş ekipleri de yapılan planlamalar doğrultusunda haftanın 7 günü, 24 saat çalışmaya devam etmektedir.

Çalışmalarımız ulaşımda hizmet kalitesi ile anılan bir Gaziantep için…


Sezer Cihan

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri

 

Gaziulaş Gaziantep'in Hizmetinde

Gaziulaş, 1 Ocak 2016'dan beri, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı toplu taşıma araçlarıyla işletmecilik hizmetini sürdürmektedir. İşletmeciliğe başladığı tarih itibariyle, araç temizliği ve dezenfeksiyonu, araç içi internet hizmeti, sefer tarifelerinin düzeni, vatandaş talep ve şikayetlerinin değerlendirilmesi, araç bakımlarında sürdürülebilirliğin arttırılması gibi bir çok konuda iyileştirmeler sağlanmasına çalışmaktadır. Bunların yanı sıra, kurumsal kimliğin ve şirket kültürünün oluşturulması konularında her geçen gün gelişme içerisindedir.

2017 yılı Haziran ayı içerisinde başlatılan, ulaşımda dönüşüm projesi ile birlikte, yolcu bilgilendirme ve ulaşılabilirliğin arttırılması, Gaziantep'in akıllı şehirler arasında liderliğe koşması için büyük bir altyapı değişimine gitmesinde Gaziulaş lokomotif görevi üstlenmiştir.

İşletmecilikte henüz çok yeni sayılabilecek Gaziulaş, bu kısa süre içerisinde gerek hizmet kalitesi, gerekse şirket yapısının teşekkül etmesinde büyük adımlar atmıştır. Gayretimiz, bu çalışmalarla yolcularımızın memnuniyetini arttırmak içindir. Henüz çok yeni sayılabilecek bu serüvende, Gaziulaş'ın Türkiye dışında da anılan bir markaya dönüşmesi için çalışmaya devam edeceğiz.


M.Aykut ÇAKIROĞLU

Gaziantep Ulaşım ve Bilişim A.Ş. Genel Müdürü


Gaziantep'in Yenilikçi Yol Arkadaşı: GAZİULAŞ

Değerli Gaziantepliler,

Gaziulaş olarak, şehrimizin kalbinde, toplu taşıma alanında bir dönüm noktası oluşturacak bir yolculuğa çıkmış bulunuyoruz. 2016 yılından bu yana siz değerli yolcularımızın hayatını kolaylaştırmak, seyahat deneyimlerini zenginleştirmek için aralıksız çalışıyoruz. Temizlikten güvenliğe, erişilebilirlikten teknolojik yeniliklere kadar her detayı titizlikle ele alarak, Gaziantep'in gelişimine katkıda bulunmaya devam ediyoruz.

Bugün, Akıllı Ulaşım Sistemleri alanındaki gelişmelerle entegre bir şekilde, Gaziulaş'ı daha da ileri taşıma misyonunu üstlenmekten büyük bir onur duyuyorum. 2017 yılında AUS’a (Akıllı Ulaşım Sistemleri) üye olunmasıyla birlikte, yolcu bilgilendirme ve ulaşılabilirliğin arttırılması, Gaziantep'in akıllı şehirler arasında liderliğe koşması için büyük bir altyapı değişimine gitmesinde Gaziulaş öncü görevi üstlenmiştir. SUMMITS’ 2024 Zirvesi’nde de ‘Her Kart Gaziantep Kart’ projesi ile bu alandaki 5. ödül alınmıştır.

Akıllı ulaşım teknolojilerini desteklemek ve bu teknolojilerin kullanımını şehrimiz ulaşımında yaygınlaştırarak daha geniş bir kitleye yaymak için çalışmalarımız sürdürülebilirlik esasları çerçevesinde devam ettirilmektedir. 'Her Kart Gaziantep Kart' gibi öncü projelerimizle, Gaziantep’i sadece Türkiye’de değil, uluslararası arenada da akıllı şehirler arasında öne çıkarmak için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Bu projeler, hem şehrimizin modern yüzünü yansıtmakta hem de sizlerin günlük yaşamını daha da pratik hale getirmektedir.

Önümüzdeki dönemde, yolcu memnuniyetini daha da artırmayı, daha fazla sürdürülebilir ve yenilikçi çözümler sunmayı hedefliyoruz. Gaziulaş olarak, Gaziantep'in dinamik yapısına uygun, yenilikçi ve çevre dostu ulaşım çözümleri geliştirerek, siz değerli vatandaşlarımızın yaşam kalitesini artırmayı sürdüreceğiz. Gaziantep'in her köşesine ulaşımın daha da kolay ve konforlu hale gelmesi için var gücümüzle çalışacağız. Birlikte, Gaziantep için çalışmaya ve şehrimizi daha yaşanabilir kılmaya devam edeceğiz.