Hijyen ve Temizlik İşlemleri

Filosunda bulunan otobüs ve tramvaylarla Gaziantep ilinde ulaşım hizmeti sağlayan şirket araçlarımız her gün profesyonel ekipler tarafından düzenli olarak temizlenmekte ve dezenfekte etmektedir. Ayrıca bütün araçlarımızda hijyen ile ilgili uyarılar yer almaktadır.

"Sağlıklı olmanın yolu hijyenden geçer" ilkesiyle hareket ediyor, rutin olarak her gün tramvay ve otobüslerimizi sefere hazır hale getiriyoruz. Hijyenik ve sağlıklı ulaşım için sorumluluğumuzun farkındayız.

Her gün yaptığımız genel temizliğe ek olarak; insanlar aracılığıyla, gün içinde bir yerden bir yere taşınan bakterilerin, tekrar insanlara geçmemesi için hijyen temizliğine önem veriyoruz.

Ayrıca araçlarımızda hava saflığını artırmak için, tavan klima sisteminin filtrelerini düzenli aralıklarla değiştiriyoruz.

Yapılan hijyen ve temizlik çalışmaları kapsamında;

  • Araçlarımız her sefer öncesi ve sonrası havalandırılıyor.
  • Her gün sonu araçlarımız iç ve dış temizliği yapılıyor. Bu kapsamda otobüslerin içi, dışı, camlar, sürücü kabini, tutamaklar, yolcu koltuk tutamakları, yerler, tavan, dış tavan, yolcuların inip ve binerken temas ettikleri tüm noktalar, dip köşe temizliği olmak üzere her nokta temizleniyor.
  • Her gün sonu araçlarımız içi temas edilen tüm yüzeyler dezenfektan ürünleriyle ve tek kullanımlık bezle temizleniyor.